Logo

PROPOLIS

Propolis dostępny jest w opakowaniach 50g w cenie 28.00zł.

 

Opis

Został nazwany antybiotykiem XXI wieku. Jest skuteczny w walce z infekcjami, nadciśnieniem, hemoroidami, chorobami żołądka i nadżerkami. Pomaga także na dłużej zachować młodość. Przyspiesza gojenie się ran, a z zachowanych przekazów historycznych wiadomo, że wykorzystywano go już w starożytnym Egipcie. Nazwą propolis określa się lepką, żywiczną substancję o brunatno-zielonkawym kolorze.

Dowiedziono, że kit pszczeli ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, antywirusowe, regenerujące, a nawet znieczulające! Propolis przeciwdziała rozwojowi wirusa grypy, zwalcza gronkowca złocistego, paciorkowce oraz niektóre szczepy prądków gruźlicy. Zapobiega także zapaleniu mózgu oraz pierwotniakom wywołującym toksoplazmozę i rzęsistkowicę. Propolis umożliwia szybkie gojenie się ran, leczy także schorzenia skóry, takie jak czyraki, oparzenia, trądzik i łuszczyca. Znalazł zastosowanie w leczeniu zapaleń jamy ustnej i dziąseł, ochrania wątrobę i zabezpiecza organizm przed zatruciem ołowiem i arsenem. Wykazuje silne działanie antyseptyczne i jednocześnie stymuluje układ immunologiczny. Badania potwierdzają również korzystny wpływ propolisu na działanie terapii hormonalnych oraz kuracji antyrakowych. Opublikowane w 2004 roku badania wykazały, że flawonoidy i polifenole zawarte w kicie pszczelim mają właściwości antyoksydacyjne. Przeciwutleniacze są niezwykle ważne w walce z uszkodzeniami komórek przez wolne rodniki (wywołujące raka oraz inne choroby degeneracyjne).

DOMOWE EKSTRAKTY Z PROPOLISEM

Ze względu na to, że propolis dobrze rozpuszcza się w alkoholu etylowym, możemy łatwo sporządzić lecznicze nalewki i ekstrakty. W domowych warunkach można przygotować także maść propolisową. Aby przygotować nalewkę potrzeba 50 g rozdrobnionego i oczyszczonego z widocznych zanieczyszczeń propolisu. Do tego należy dolać 250 ml rektyfikowanego spirytusu. Całość trzeba pozostawić na min. 4 tyg. w ciemnym i chłodnym miejscu i 2-3 razy dziennie nią potrząsać. Po 6 tygodniach można oddzielić ciemnobrązowy płyn od osadu przesączając mieszaninę przez gazę lub bibułę bądź pozostawić bez rodzielania.

Poniżej kilka zastosowań nalewki z propolisu:

–Stany zapalne dróg oddechowych, kaszel, angina:– 8-10 kropli na łyżkę cukru (trzymać w ustach), lub 30 kropli na 250 ml ciepłej wody (do płukania gardła).

-Zranienia, owrzodzenia, grzybice, odleżyny i oparzenia: – 3-5 ml na 100 ml wody (do przemywania),lub bezpośrednio nanieść na ranę

Stany zapalne dróg moczowych i pęcherza moczowego:– 20 kropli z łyżką miodu i 1 łyżeczką pyłku na szklankę, wody (pić 2 razy dziennie przez okres 1 miesiąca).

Zapalenie gruczołu krokowego:– 50 kropli z 1 łyżką miodu i pyłku na ½ szklanki letniej, przegotowanej wody i ½ szkl. soku z marchwi. Pić raz dziennie godzinę przed posiłkiem (1 miesiąc).

Osłabiona odporność:– 20 kropli na łyżkę miodu rozpuszczonego w szklance letniej, przegotowanej wody(3 razy dziennie).

Paradontoza i ból zębów:– należy przykładać tampon z waty nasączony wyciągiem z propolisu. 8-10 kropli na łyżkę cukru (trzymać jak najdłużej)