Logo

Kilka słów o nas

RODZINNA PASIEKA PSZCZELA to pasieka z certyfikatami jakości z Cieszyna z wieloletnią oraz wielopokoleniową tradycją.

Tradycja pszczelarstwa w naszej rodzinie istniała już w latach 40-tych XXw , pszczelarstwem w naszej rodzinie zajął się w tedy co prawda hobbystycznie senior rodu Pluciński -mój dziadek .

Profesjonalna pasieka istnieje od roku 1974 stworzył ją Józef Pluciński-mój tato. Był on prekursorem pracy w ulach styropianowych korpusowych.

To właśnie jego wieloletnie zaangażowanie w rozwój pszczelarstwa zostało doceniono przez innych pszczelarzy, stąd przyznano mu najwyższe odznaczenie w gronie pszczelarzy

ZŁOTY MEDAL, jak również złotą odznakę w uznaniu ZASŁUG DLA Polskiego Związku Pszczelarzy.

 

Jedna z większych pasiek w Cieszynie

W chwili obecnej to właśnie ja, Sonia Markuzel wychowana w rodzinie z głębokimi tradycjami pszczelarskimi , mimo uzyskania tytuł mgr inż. Analityki Chemicznej , postanowiłam kontynuować rodzinną pasję i swoją przyszłość związać właśnie z pszczelarstwem.

Obecnie posiadam największą pasiekę o charakterze stacjonarno-wędrownym na terenie Cieszyna. To właśnie gospodarka wędrowna umożliwia mi pozyskiwanie miodów odmianowych tj. miód wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy, lipowy, gryczany, nawłociowy oraz spadziowy. Ponadto oprócz miodu pozyskuję również produkty pszczele takie jak : pyłek kwiatowy(obnóża),kit pszczeli, pierzgę (chlebek pszczeli). Usytuowanie pasieki na Ziemi Cieszyńskiej w Beskidzie śląskim zapewnia nam pozyskiwanie miodów o unikalnym smaku i aromacie.

Dzięki rzetelnej wiedzy przekazywanej z pokoleń i fachowemu przygotowaniu pszczelarskiemu(Tytuł Mistrza Pszczelarstwa) jestem w stanie zagwarantować najwyższą jakość powstającego u nas miodu.

Pasieka znajduje się pod stałym nadzorem lekarza weterynarii, niemniej by zagwarantować najwyższą jakość powstającego u nas miodu poddaliśmy się zewnętrznemu audytowi.

CERTYFIKATY

W trosce o najwyższą jakość pozyskiwanych produktów, ogromny nacisk włożyliśmy w stworzenie pracowni zgodnie z najwyższymi wymaganiami, stąd też uzyskaliśmy Certyfikat wyróżniający produkty jakością, wydany przez Krystynę Janczukowicz Asystenta Jakości Państwowego Centrum Badań i Certyfikacji.

 Ponadto by mieli państwo pewność , iż nasze produkty są w 100% NATURALNE, poddaliśmy wszystkie produkty laboratoryjnym badaniom.

Pozytywne wyniki badań zagwarantowały nam uzyskanie CERTYFIKATU WYROBÓW NATURALNYCH NR 4537-8576-9128-1678, który jednocześnie jest dla państwa gwarancją najwyższej jakości oraz autentyczności naszych miodów oraz pyłku kwiatowego ,kitu oraz pierzgi.